Sinüzite Ne İyi Gelir

Sinüzite Ne İyi Gelir

Sinüzit, burun çevresindeki sinüslerin virütik, bakteriyel ya da mantardan kaynaklanan nedenlerle iltihaplanmasıdır.

Sinüzit İçin Doğal Çözümler

Su: Yeterli hidrasyon, virüsü sisteminizden boşaltmanın anahtarıdır. Her 2 saatte bir en az 150ml. içmeyi deneyin.
Zencefil: Zencefilli bir çay yapın ve iyileşmeye yardımcı olması için biraz bal ekleyin.
Turp: Yaban turpları, burun kanallarını temizleme kabiliyetini taşıyor. Daha kuvvetli hale getirmek için biraz limon suyuyla karıştırın.
Sarımsak ve soğan: Bu sebzelerin her ikisi de bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olur.
Sebzeli tavuk çorbası: Bu geleneksel çorba , burun boşluklarını ve solunum sistemini yatıştırmaya ve önemli mineraller sağlamaya yardımcı olur.
C vitamini açısından zengin gıdalar: C vitamini yüksek gıdaları tüketmek bağışıklık sistemini artırabilir ve sinüzitten kurtulmayı hızlandırabilir.

Kekik Yağı
Kekik yağı, güçlü anti-bakteriyel ve anti-fungal özelliklere sahip iki güçlü karvakrol ve timol bileşiğini içerir. Sinüzit için; kaynamış geniş bir kap suya birkaç damla kekik yağı ekleyip buharını soluyabilirsiniz. Gözlerinizi kapatın. Bu işlem, burun boşluklarının temizlenmesine yardım eder. Günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Zerdeçal ve Zencefil
Zerdeçal, Hintlilerin yaygın olarak kullandığı harika, kokulu bir baharattır. Zerdeçal doğal anti-inflamatuar özellikler içeriyor ve antioksidanlar açısından da zengindir. Zencefil ile kombine edildiğinde ve sıcak çayı demlendiğinde, bu kombinasyon mukusun tıkanmış burun kanallarından gevşetilmesine, sinüs basıncının rahatlamasına ve anında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Günde 1 çay kaşığı balla birlikte 2-3 defa alınan taze zencefil suyunun yararlı olabileceği düşünülür.

Elma sirkesi
Elma sirkesi birçok sağlık yararı olan harika bir doğal maddedir. Çiğ, filtrelenmemiş elma sirkesi ilave edilmiş bir bardak sıcak su veya çay, günde üç kez alınırsa; tıkanıklığı ve sinüs basıncını hafifletip aşırı mukusu giderici olarak yardımcı olacaktır. Tatlandırmak için limon ve balla karıştırın. Daha iyi sonuç almak için günde 3 defa sadece 1 tatlı kaşığı elma sirkesini direk yutabilirsiniz.

Ekinezya
Ekinezya, vücudunuzun virüsleri ve bakterileri savuşturmasına yardımcı olan bir bitkidir. Profesyonel bitki uzmanları sıklıkla sinüs enfeksiyonlarının doğal tedavisinde bu otu tavsiye eder. Bilimsel çalışmalar, ekinezinin antiviral etkili maddeler içerdiğini ve bağışıklık sistemini artırdığını, bunun yanı sıra ağrı ve iltihabı da azalttığını göstermiştir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.