Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir

  • 17 Aralık 2018
  • Yorum Yaz
  • 1.098 kez incelendi.
Tırnak Batmasına Ne İyi Gelir

Tırnak batmasının başındaysanız evde uygulayacağınız tedavi yöntemleri ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan iyileştirici ve enfeksiyonu önleyici olma konusunda başarılı olabilir.

Ayağınızı sıcak suda günde 4 kez bekletin. Ayağınızı bekleteceğiniz suya sabun, tuz ya da antibakteriyel ilaçlar eklemenize gerek yoktur.

İltihaplanmış bölge de dahil olmak üzere ayağınızı günde 2 kez sabunlu suyla iyice yıkayın. Günün geri kalan kısmında ayağınızın temiz ve kuru kalmasına özen gösterin.

Yüksek topuklu ayakkabılar ya da dar kalıplı sıkı ayakkabılar giymekten uzak durun. Tırnak batması geçene kadar sandalet gibi rahat ve açık ayakkabılar giymeyi değerlendirebilirsiniz.

Deriye batmakta olan tırnağın köşesini kaldırmaya çalışın. Tırnak ile deri arasına bir parça pamuk sararak sağlam duracak şekilde yerleştirin.

Aralarında boşluk olması gerekmektedir. Bu acı veren bir işlem olmasına rağmen evde tedavinin en önemli kısmıdır. Ayağınızı sıcak suda beklettikten hemen sonra araya koyduğunuz pamuğu biraz daha ileriye itin ve pamuğu her gün değiştirin. 7-15 gün içinde tırnağınız büyüyecek ve batma problemi geçecektir.

Bu aşamalarda bölgenin acımasına yönelik ağrı kesici kullanabilirsiniz.

3 gün boyunca düzenli olarak uyguladığınız bu yöntemer işe yaramadıysa bir doktora görünmenizde fayda vardır.

Tırnak Batmasına Soğan
Soğan tırnak batması durumunda oldukça kolay bir uygulama ile soruna çözüm olabilir. Birçok hastalığı tedavi edebilen ve doğal bir antiinflamatuar olarak bilinen bir adet soğanı haşladıktan sonra ezin ve ılık haldeyken temiz bir bezin üzerine yerleştirip iyice yayın. Soğan lapasını tırnak batığı konya escort oluşan bölgeye temas ettirerek sürün ve daha sonra soğanlarla birlikte bir bandajla sarın. Bu şekilde en az iki saat bekletin.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.