Vajinal Mantara Ne İyi Gelir

Vajinal Mantara Ne İyi Gelir

Elma Sirkesi: Günde bir kere yarım çay bardağı kadar elma sirkesi ile vajina dışını yıkamak oldukça etkili bir vajinal kaşıntı tedavi yöntemidir. Elma sirkesi vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı da çok etkilidir. Öncelikle bu yöntemi kullanmanız önerilir. Birçok kadın elma sirkesi ile vajinal kaşıntı ve mantar hastalıklarından kurtulmuştur.

Ebegümeci: İki litre soğuk suyun içine 100 gram ebegümeci atılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzülüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.

Sinameki ve Sirke: Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.

Yoğurt ile vajinal mantar tedavisi
Mantar enfeksiyonu için en iyi ilaçlardan biri de yoğurttur. Vajinada kaşıntı ve yanma hissini yatıştırır. Ayrıca mantar enfeksiyonunun büyümesini yavaşlatır. Şekersiz ve sade yoğurt kullanılmalıdır. Temiz bir pamuk parçası ile sade yoğurt vajina içine uygulanabilir. En az iki saat bekletilir ve ardından su ile durulanır. Günde iki kez işlem tekrar edilebilir.
Sadece sade yoğurt doğrudan etkilenen bölgeye sürülmelidir. Aynı zamanda gün içerisinde birkaç kase yoğurt da tüketilebilir.

Borik asit
Borik asit anti virüs ve anti mantar özellikleri ile vajinal mantar için son derece etkilidir. Su ile seyreltilmiş borik asit mantar enfeksiyonunu önlemeye yardımcı olur. Eşit oranda karıştırılması önerilir. Etkilenen alana uygulanır ve birkaç dakika kadar bekletilir. Ardından temiz su ile iyice yıkanır. İşlem günde birkaç kez tekrar edilebilir.

Not: Hamile kadınlar borik asit kullanmamalıdır.

Vajina mantara iyi gelen sarımsak kürü
Sarımsağın hem doğal antibakteriyel hem de antifungal yani mantar öldürücü özellikleri bulunmaktadır. Bilhassa kandida türü genital mantarlara karşı sarımsak bitkisel çare olabilmektedir . Bunun için günde 2 diş sarımsağı çiğneyerek yemek yeterli olacaktır. Kesinlikle sarımsağı vajinanıza sürmeyin. Bu durumda ağır tahriş ve kızarıklıklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.