Vajinal Varise Ne İyi Gelir

  • 26 Ağustos 2017
  • Yorum Yaz
  • 1.284 kez incelendi.
Vajinal Varise Ne İyi Gelir

Vajina dudaklarında görülen vulvar varisler bacaklarda görülen damar genişlemelerinden herhangi bir farkı olmayan ve bağlantılı vakalardır. Çünkü bacaklardan itibaren başlayan toplardamalar yukarı doğru ilerleyerek genital bölge de dallanmaktadır. Dolayısıyla vajinal bölgede varis meydana gelmesi, bacaklarda da olacağı anlamını taşımaktadır.

Kadınlarda bacak varisleri de en sık gebelik sürecinde görülen bir rahatsızlıktır. Hormonal dalgalanma ile anne karnında ki bebeğin vermekte olduğu baskı ve fazla kilolar hem bacaklar hem de vajina dudaklarında varislerin meydana gelmesine olanak tanımaktadır. Aşırı kilo problemi olan kadınların buna çözüm bulmaları gerekmektedir.

Hamilelik sürecinde sık bir şekilde karşılaşılan vajinal varis panik olmasına neden olmaktadır. Özellikle doğum yapacak olan anne adaylarında doğumda bir problem olur mu düşüncesiyle korkuları kat ve kat artış gösterebilmektedir. Fakat bu yaşanılan korku oldukça gereksiz olup, gayet rahat olunmalıdır. Normal veya sezeryan ile doğum yapmak herhangi bir sıkıntıya neden olmayacaktır. Gebelik sürecinde tedavi yapılamayacağından doğum sonrasında muayene ve tedavi edilebilmektedir.

Bu bölgede meydana gelen varislerin kendi kendine düzelme imkanı maalesef yoktur. Bilimsel bir şekilde yani tıbbi olarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

Yalnızca vajinal varisler değil, bacak varisleri de gebelik esnasında değil doğum sonrasında tedavi edilmelidir. Çünkü gebelik esnasında yapılacak olan tedavilerin anne karnında ki bebeğe zararı olabilir.

Bacak varislerinde uygulanan tedavilerle %80 oranında aynıdır. Idea klinik tedavi merkezi olarak genital varislerin tedavisinde köpük ve skleroterapi uygulamaktayız. Çok ince bir iğne kullanılarak sorun yaratan damarın içine ilaç enjekte edilmektedir. Vajinal bölgenin tedavi videosunu uygun olmayacağı için çekemez ve yayınlayamayız. Fakat aşağı da bacaklara uygulanan köpük tedavisi videosunu izleyebilirsiniz. Uygulama tamamen aynı olup, hiç bir farkı bulunmamaktadır.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.