Vajinal Yanmaya Ne İyi Gelir

Vajinal Yanmaya Ne İyi Gelir

Vajina yanmalarının tedavisinde aşırı cinsel ilişkiye girmeden kaynaklı bir durum var ise iyileşene kadar partnerinizin sizi zorlamaması yeterlidir. Kısa sürede temiz ve kuru bir bakım ile bu yanmalar geçecektir. Eğer ki mantardan kaynaklı bir vajina yanması söz konusu ise, burada mantar ilaçlarını yada doğal bir yol olan yoğurt kürlerini kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında temizlik ile ilgili yada adet dönemlerinde oluşan yanmalar için ise, sadece düzenli temiz ve kuru tutmak yeterlidir.

Yapay ürünlerin tahriş edici yanları çok fazla olduğu için mümkün oldukça pamuk içeren ürünleri kullanmaya özen gösterin.

Vajina bölgesi oldukça hassas bir bölge olduğu için kokulu ve kimyasal içerikli bakım ve temizlik ürünleri kullanmamaya özen gösterin.

Yoğurdun yanmalara karşı ferahlatıcı ve iyileştirici özelliğini hemen, hemen hepimiz biliriz. Vajinada yanma için günlük yoğurt kullanabilirsiniz. Hem pratik hem de ucuz olan yoğurdun mümkün oldukça tatlandırıcı içermeyeni olursa iyileşme sürecini daha da hızlandıracaktır. Ancak tatlandırıcı içermesi halinde bakterilerin git gide çoğalmasına sebebiyet verebilir.

Günlük tüketilen besinler hastalıklar ile yakından ilgilidir ve bire bir alakalıdır. Bunun için vajinada yanma için de beslenme programınızı değiştirmeniz gerekebilir. Özellikle sigara, alkol, kafein ve fazla nişastalı ürünleri hastalık döneminde kullanmamanız gerekir.

Şekersiz yoğurt, sarımsak, kızılcık suyu ve sirkeyi günlük beslenme listenizde dâhil etmeniz gereken önemli besinlerdir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.