Varikosele Ne İyi Gelir

Varikosele Ne İyi Gelir

Beslenmenin varikosel oluşumuyla ya da tedavisiyle ilgisi bulunmamaktadır. Sadece kronik kabızlığı olan kişiler bu gurupta değerlendirebilir. Kabızlığı çözücü lifli veya zeytinyağlı beslenme dolaylı olarak dolaylı yoldan fayda sağlayabilir.

Varikosele İyi Gelen Bitkiler
At Kestanesi: İltihap kurutucu özelliği vardır. Varikosel için tam bir şifa kaynağı olan atkestanesi kılcal damar çatlaklarına iyi gelir ve kanamayı durdurur. Testis toplardamarlarda meydana gelen varisleşmeye iltihap kurutucu özelliği ile faydalı olarak varislerin gerilemesine neden olur.

Sonbaharda yere düşen atkestanelerinin kabukları alınarak içi ince bir şekilde kıyılır ve güneşte iyice kurutulur. Kuruyan atkestanesi kahve makinasında çekilerek toz haline getirilir ve kaynamış bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı ilave ederek 20 dakika demlenmeye bekletelim.

Üzüm Çekirdeği: Üzüm çekirdeğinin çok güçlü antioksidan içeriği vardır. Bu etkisiyle kansere karşı bile organizma hücrelerini korumaktadır. Üzüm çekirdeğinin özü lenf ve kan dolaşım sisteminin düzenlenmesini ve tıkanıklıkların açılmasını sağlamaktadır. Bu etkisiyle testislerde bulunan atardamarlarda meydana gelen varislerin açılması için güçlü bir ilaç etkisi göstermektedir.

Üzüm çekirdeği yaş ve kuru üzümle birlikte içinden çıkarılmadan da tüketilebilir. Özellikle iri çekirdekli kuru üzüm tüketmenin faydası oldukça fazla olacaktır. Aktarlardan üzüm çekirdeği alınarak kahve makinasından çekilip yemeklerin içerisine birer tatlı kaşığı atılarak tüketilebilir.

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.